Advertisement

Raise a Floppa - The Loop

02:56
Alıcı
Yakındaki radyo sinyallerini yakalamaya yarar.
You are using mobile version of "Infobox Components tabs"! We recommend viewing this page via "PC mode" or by switching to the desktop skin!
Stacksize
5
Type
Navigation

Alıcı, Raft'ta bir Yön Bulma eşyasıdır.

Açıklama

Araştırma Masası'nda Blueprint: Receiver ile araştırıldıktan sonra üretilebilir. Alıcı'yı ürettikten ve yerleştirdikten sonra, oyuncu aynı zamanda Anten'i araştırıp, 3 adet üretip, yerleştirmelidir. Alıcı sinyalleri almak için, salın temelinden en az bir kat yukarıya yerleştirilmelidir. Ayrıca antenler de alıcı ile aynı seviyede veya yarım kat aşağı ya da yukarıda bulunmalıdır. Alıcıyı çalıştırmak için Batarya gereklidir. Batarya, alıcı çalıştığı sürece tükenmeye devam edecektir. Her on saniyede bir batarya şarjı azalır, bu durumda tamamı dolu bir batarya (50 batarya şarjı) 500 saniyede tükenmektedir, bu da toplam 8 dakika 20 saniye eder.

Alıcı çalıştırıldığı zaman, yakınlardaki ilgi çekici alanları yeşil veya mavi nokta hâlinde gösterir. Büyük adalar yeşil olarak görünürken, mavi noktalar oyunun hikayesi ile ilgilidir ve alıcıda gözükmesi için 4 haneli kod girilmesi gerekir. Mavi noktalar kod girildiği takdirde, salın uzaklığına bakılmaksızın devamlı olarak gösterilir. Alıcı yeşil noktalar için 1250 metrelik bir tarama alanına sahiptir. Fakat adalar ancak 1000 metrelik bir alan içerisine girdiğinde alıcı ekranında gösterilir.

Alıcının ekranının üst kısmı, salın üzerindeki konumuyla ilgilidir. Diğer bir deyişle, alıcının karşısında durduğunda oyuncunun baktığı yön alıcının ekranındaki yön ile aynı şekildedir. Alıcının yönü salın gittiği yön ile alakasızdır.

Alıcı için oluşturulabilecek işlevsel en küçük platform şu şekilde yapılabilir: Alıcıyı salın ortasından yükselen ikinci katta konumlandırdıktan sonra, alıcının bulunduğu katı iki yana birer temel açtıktan ve antenleri uçlara yerleştirdikten sonra alıcının arkasından iki temel açtıktan sonra onun da ucuna bir anten yerleştirilir. Böylece üç anten de raftın üç yönünü kapsamış olur.

Bu yerleştirmenin bir örneği galerideki bir resimde görebilirsiniz.

Kullanımları

  • Radyo Kulesi keşfedildikten sonra, oyuncu büyük adaları taramak için alıcıyı kullanabilir.
  • Oyuncu; hikayeyle alakalı 4 haneli kodu bulduktan sonra, alıcının sağında bulunan bölgeye 4 haneli kodu yazarak ilgili konumu alıcıda görebilir.

Galeri

Tarihçe

Early Access
Update 7Alıcı oyuna eklendi.
Community content is available under CC BY-NC-SA 3.0 unless otherwise noted.